Avropa Liqasının bütün nəticələri: Ermənistan təmsilçisi öz meydanında 0:4 hesabı ilə məğlub olub

  Bölmə: Xarici futbol | 523 | 09:51 09-08-2019
Avropa Liqasının bütün nəticələri: Ermənistan təmsilçisi öz meydanında 0:4 hesabı ilə məğlub olub

UEFA Avropa Liqasının üçüncü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları keçirilib.

Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi “Neftçi” İsrailin “Bney Yehuda” klubu ilə heç-heçə edib 2:2.

Türkiyə klublarından “Trabzonspor” və “Yeni Malatyaspor” ilk oyunlarını səfərdə keçirib. “Trabzonspor” Çexiyanın “Sparta” klubu ilə heç-heçə (2:2), “Yeni Malatyaspor” isə Serbiyanın “Partizan” komandasına məğlub olub (1:3).

Günün digər oyunlarında aşağıdakı hesablar qeydə alınıb:

“Astana” (Qazaxıstan) – “Valletta” (Malta) - 5:1;

“AEK” (Kipr) - “Gent” (Belçika) - 1:1;

“Pünik” (Ermənistan) - “Vulverhempton” (İngiltərə) - 0:4;

“Universitatea” (Krayova, Rumıniya) – “AEK” (Yunanıstan) - 0:2;

“Brondbü” (Danimarka) - “Braqa” (Portuqaliya) - 2:4;

“Ventspils” (Latviya) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 0:3;

“Şerif” (Moldova) – “AİK” (İsveç) - 1:2;

“Hoqesun” (Norveç) – “PSV Eyndhoven” (Hollandiya) - 0:1;

“Malmö” (İsveç) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - 3:0;

“Mariupol” (Ukrayna) - “Alkmaar” (Hollandiya) - 0:0;

“Mölde” (Norveç) - “Aris” (Yunanıstan) - 3:0;

“Thun” (İsveçrə) - “Spartak” (Moskva, Rusiya) - 2:3;

“Feyenoord” (Hollandiya) – “Dinamo” (Gürcüstan) - 4:0;

“Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) - “Strasburq” (Fransa) - 0:1;

“Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “TNS” (Uels) - 5:0;

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Suduva” (Litva) - 1:2;

“MOİK” (Bolqarıstan) - “Zarya” (Ukrayna) - 1:1;

“Antverpen” (Belçika) - “Viktoriya” (Çexiya) - 1:0;

“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) – “BATE” (Belarus) - 1:2;

“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Nomme Kalyu” (Estoniya) - 3:1;

“Riyeka” (Xorvatiya) – “Aberdin” (Şotlandiya) - 2:0;

“Midtyulland” (Danimarka) - “Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya) - 2:4;

“Norçepinq” (İsveç) - “Hapoel Bier-Şeva” (İsrail) - 1:1;

“Vadus” (Lixtenşteyn) - “Ayntraxt” (Almaniya) - 0:5;

“Styaua” (Rumıniya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) - 0:0;

“Austriya” (Vyana, Avstriya) – “Apollon” (Kipr) - 1:2;

“Lütsern” (İsveçrə) - “Espanyol” (İspaniya) - 0:3;

“Legiya” (Polşa) - “Atromitos” (Yunanıstan) - 0:0;

“Torino” (İtaliya) - “Şaxtyor” (Belarus) - 5:0.


Digər xəbərlər