"Qalatasaray" 1/8 finalda - Avroliqada nəticələr

  Bölmə: Xarici futbol | 865 | 17:13 10-12-2021
"Qalatasaray" 1/8 finalda - Avroliqada nəticələr

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Bununla da 1/8 final və pley-off mərhələsinin bütün iştirakçıları müəyyənləşib.

Oyunların nəticələrinə əsasən, A qrupunda "Lion" və "Reyncers", B qrupunda "Monako" və "Real Sosyedad", C qrupunda "Spartak Moskva" və "Napoli", D qrupunda "Ayntraxt" və "Olimpiakos", E qrupunda "Qalatasaray" və "Latsio", F qrupunda "Srvena Zvezda" və "Braqa", G qrupunda "Bayer" və "Betis", H qrupunda isə "Vest Hem" və "Dinamo Zaqreb" 1/8 finala yüksəliblər. 

"Seltik” (Şotlandiya), “Fənərbaxça”, (Türkiyə), "Lester" (İngiltərə), "Sparta" (Çexiya), PSV (Niderland), "Marsel" (Fransa), "Midtülland" (Danimarka) və  "Rapid" (Avstriya) qrup 3-cüsü  mübarizəni  Konfrans Liqasının pley-off mərhələsində  davam etdirəcəklər.

UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
6-cı tur

A qrupu

21:45. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Bröndbü" (Danimarka) - 2:0

Qollar: Hançko, 43, Hlojek, 49

21:45. "Lion" (Fransa) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 1:1

Qollar: Bassey, 49-avtoqol – Rayt, 42

1

Olimpik Lion

6

5

1

0

16

5

16

2

Reyncers

6

2

2

2

6

5

8

3

Sparta Praa

6

2

1

3

6

9

7

4

Bröndbü

6

0

2

4

2

11

2


B qrupu

21:45. "Şturm" (Qrats, Avstriya) - "Monako" (Fransa) - 1:1

Qollar: Yantşer, 6-pen – Volland, 30

21:45. "Real Sosyedad" (İspaniya) - PSV (Eyndhoven, Niderland) - 3:0

Qollar: Oyarzabal, 43-pen, 62, Sörlot, 90+3

1

Monako

6

3

3

0

7

4

12

2

Real Sosyedad

6

2

3

1

9

6

9

3

PSV

6

2

2

2

9

8

8

4

Sturm Qraz

6

0

2

4

3

10

2

C qrupu
21:45. "Legiya" (Polşa) - "Spartak" (Moskva, Rusiya) - 0:1

Qol: Bakayev, 17

21:45. "Napoli" (İtaliya) - "Lester" (İngiltərə) - 3:2

Qollar: Unas, 4, Elmas, 24, 53 – Evans, 27, Hall, 33

1

Spartak Moskva

6

3

1

2

10

9

10

2

Napoli

6

3

1

2

15

10

10

3

Lester

6

2

2

2

12

11

8

4

Legiya Varşava

6

2

0

4

4

11

6

D qrupu
21:45. "Antverpen" (Belçika) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 1:0

Qol: Balikvişa, 7

21:45. "Fənərbaxça" (Türkiyə) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya) - 1:1

Qol: Berişa, 42 – Sou, 29

1

Ayntraxt Frankfurt

6

3

3

0

10

6

12

2

Olimpiakos

6

3

0

3

8

7

9

3

Fənərbaxça

6

1

3

2

7

8

6

4

Antverpen

6

1

2

3

6

10

5

E qrupu
00:00. "Marsel" (Fransa) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) - 1:0

Qol: Milik, 35

00:00. "Latsio" (İtaliya) - "Qalatasaray" (Türkiyə) - 0:0

1

Qalatasaray

6

3

3

0

7

3

12

2

Latsio

6

2

3

1

7

3

9

3

Marsel

6

1

4

1

6

7

7

4

Lokomotiv Moskva

6

0

2

4

2

9

2

F qrupu
00:00. "Lüdoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) - "Midtülland" (Danimarka) - 0:0
00:00. "Braqa" (Portuqaliya) - "Srvena Zvezda" (Belqrad, Serbiya) - 1:1

Qollar: Qaleno, 52-pen – Katay, 70-pen

1

Srvena Zvezda

6

3

2

1

6

4

11

2

Braqa

6

3

1

2

12

9

10

3

Midtülland

6

2

3

1

7

7

9

4

Ludogorets

6

0

2

4

3

8

2

G qrupu
00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Betis" (İspaniya) - 3:2

Qollar: Uelş, 3. Henderson, 72. Ternbull, 78-pen – Beyn, 69-avtoqol, B.İqlesias, 75
 

00:00. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) - 1:0

Qol: Layduni, 82

1

Bayer Leverkuzen

6

4

1

1

14

5

13

2

Betis

6

3

1

2

12

12

10

3

Seltik

6

3

0

3

13

15

9

4

Ferentsvaros

6

1

0

5

5

12

3

H qrupu
00:00. "Genk" (Belçika) - "Rapid" (Vyana, Avstriya) - 0:1

Qol: Lyubiçiç, 29


00:00. "Vest Hem" (İngiltərə) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:1

Qol: Orşiç, 4

1

Vest Hem

6

4

1

1

11

3

13

2

Dinamo Zaqreb

6

3

1

2

9

6

10

3

Rapid

6

2

0

4

4

9

6

4

Genk

6

1

2

3

4

10

5


Digər xəbərlər